BİSİKLET TAŞIYICILAR

Aracınızda bisikletleri 4 ayrı konumda taşıyabilirsiniz ;
Tavanda, Arka bagaj kapağında, Stepnede ve Çeki demirinde.
Aracınızda bisikletinizi nerede taşımak istiyorsanız, aşağıdaki seçeneklerden tüm modelleri inceleyebilirsiniz


   Aracın tavanında bisiklet taşıyıcılar ;  

 
   Bunun için aracın tavanına, araca özel üretilmiş taşıyıcı barlar bağlanır ve bisiklet taşıyıcılar bunlar vasıtası ile monte edilebilir. Araç modeline göre 3 veya 4 bisiklet taşıyıcı bağlanabilir   
   Hemen hemen her araca bağlanabilir olması (Taşıyıcı barları monte edildikten sonra), uzun yolculuklarda daha güvenilir olması açısından ve yolculuklarda bagaj kullanımı kısıtlamadığından, sporcular, yarış organizasyonları ve kişisel kullanıcılar için dünyada en çok tercih edilen sistemlerdir.

   Modeller ve ayrıntılar için tıklayınız...


   Aracın arka bagaj kapağında bisiklet taşıyıcılar ;  

 
   Bu aparatlar aracın arka bagaj kapağına sabitlenir. 3 bisiklete kadar taşıyabilirler. Hangi modelin aracınıza uygun olduğunu lütfen sorunuz, her araca farklı modeller bağlanabileceği gibi, bazı araçlar bisiklet taşıyıcı için uygun olmayabilir.   
   Arka bagaj kapağında bisiklet taşıyıcılar ile bisikletleriniz ve aracınızla güven içinde yolculuk yapabilirsiniz. Bisikletler tekerleri alüminyum kanal içine oturur veya Gidonlardan bağlanır ve iki teker özel kayış sistemi ile taşıyıcıya bağlanır. Taşıyıcı araca zarar vermeyen silikon alaşımlı bağlantı aparatları ile tespit edildikten sonra yolculuk için hazırsınız.

Modeller ve ayrıntılar için tıklayınız...


   Arka stepnede bisiklet taşıyıcılar ;


    Genellikle SUV türü araçların arkada bulunan stepnesine bağlanır ve 3 bisiklete kadar taşıyabilir.
    Stepnede bisiklet taşıyıcı kullanılırken, eğer varsa üzerindeki kapak sökülmelidir. Taşıyıcı stepneye konulduktan sonra, stepneyi sarmalayan kayış yardımı ile sabitlenir. Ayrıca bisikletleri de içinden çıkan kayışlar yardımı ile sabitlemek gerekir. 

   Modeller ve ayrıntılar için tıklayınız...


   Çeki demirinde bisiklet taşıyıcılar ;


    Aracınızın arkasında çeki demiri olması gerekir. Bagajın açılması için aşağıya bükülebilirler ve 3 bisiklete kadar taşıyabilir.
    Genellikle araçların orjinalinde çeki demiri olmaz, Amerikan yapımı bazı jeep ler hariç. Çeki demirinin araca monte edildikten sonra kullanabileceğiniz bir bisiklet taşıma sistemidir. Son derece güvenli bir o kadar da kullanımı kolay bir ekipmandır.

   Modeller ve ayrıntılar için tıklayınız...